ZÁBAVA A OKOLÍ

PRAHA VŠECH CHUTÍ A VŮNÍ

V blízkém i širším okolí hotelu naleznete pestrou paletu restaurací všech chutí, vůní a barev. Nabízíme pár tipů, které uspokojí jak náročnější gurmány, tak i milovníky lidových hospůdek. Vyrazte na typicky český oběd, delikátní romantickou večeři nebo třeba jen na půllitr dobře natočeného osvěžujícího českého piva na stojáka.

Liandra pasta ristorante
Na Moráni 17, Praha 2

Doslova pár kroků od hotelu, jen přes ulici, si přijdou na své milovníci tradiční italské kuchyně. Liandra pasta ristorante staví na regionálních receptech z celé Itálie. Základem jsou vždy dobré suroviny, domácí ručně vyráběné těstoviny a radost z vaření.

BlackDog Cantina
Gorazdova 1, Praha 2

Nedaleko hotelu směrem k řece zase najdete malý kus Ameriky – BlackDog Cantina. Pečlivě sestavené sezonní menu vychází ze severoamerické i latinskoamerické kuchyně, zaměřené na poctivé burgery, tex-mex a BBQ. Velký bar se pyšní rotující pípou se střídající se lokální nabídkou malých a středních pivovarů.

Ginger & Fred
Jiráskovo náměstí 6, Praha 2

Hledáte-li nevšední prostor, kde se pojí gastronomický a kulturní zážitek, vyjeďte do 7. patra ikonického Tančícího domu na nábřeží Vltavy. Zde na váš čeká moderní designová restaurace se svěže pojatým interiérem, fantastickým výhledem na Pražský hrad... a kuchaři, kteří vás rozmazlí a roztančí nevšedními chutěmi.

Marina Ristorante
Alšovo nábřeží, Praha 1

Kde jinde si správně vychutnat čerstvé ryby než přímo na lodi? Marina Ristorante se pyšní italským dodavatelem, který se stará o to, aby tamní kuchyně byla pravidelně zásobená těmi nejčerstvějšími surovinami. Ty se poté zdejší kuchaři snaží dostat na talíře hostů v co nejčistší a nejchutnější podobě. Nábřeží Vltavy u Mánesova mostu, kde tato loď-restaurace kotví, patří mezi nejkrásnější místa v Praze. Na chvíli se zde zastavte a užijte si gastronomický zážitek v krásném prostředí.

Ristorante Botel Matylda
Masarykovo nábřeží, Praha 1

Do přímořského letoviska vás s trochou fantazie zavede i atmosféra a poloha restaurace Matylda. Na její palubě můžete ochutnat středomořskou kuchyni. V pravidelně obměňovaném sezónním menu nechybějí čerstvé mořské plody ani výběr masa a autentických italských těstovin. Nebo možná neodoláte zdejšímu vyhlášenému tiramisu? To vše s romantickým výhledem na řeku, jez a zdymadlo... a samozřejmě na Pražský hrad.

U Fleků
Křemencova 11, Praha 1

Jen několik minut pěšky od hotelu narazíte na jednu z nejznámějších a nejnavštěvovanějších pražských pamětihodností – svým věhlasem doma i v zahraničí konkurující Pražskému hradu, Staroměstskému orloji či židovskému městu. Na starobylé budově pivovaru a restaurace U Fleků si přečtete letopočet 1499 – právě tak dlouho se zde vaří pivo. Legendární flekovskou třináctku, tedy zdejší ikonický tmavý ležák, si můžete vychutnat v jednom s osmi sálů nebo na příjemné zahrádce ve vnitrobloku.

U Zlatého tygra
Husova 17, Praha 1

Tradiční pivnice s neopakovatelnou atmosférou a koloritem v srdci staré Prahy již dvě století hostí umělce, bohémy, politiky, turisty i starousedlíky... Právě sem prezident Václav Havel vzal na jedno svého amerického kolegu Billa Clintona. Dodnes můžete posedět pod fotografií, která připomíná jejich setkání s legendárním českým spisovatelem a lidovým vypravěčem Bohumilem Hrabalem – po dekády nejznámějším zdejším štamgastem. Vydejte se v jejich stopách a vychutnejte si skvěle ošetřený a natočený plzeňský ležák.

U Parlamentu
Valentinská 8, Praha 1

Výborné plzeňské pivo, tradiční českou kuchyni a milé prostředí si můžete užít i v nedaleké restauraci U Parlamentu. Hledáte-li místo, kde ochutnat klasická česká jídla, na která sem rádi chodí i zdejší usedlíci, přijďte pobýt a posedět.

U Rudolfina
Křižovnická 10, Praha 1

A hned za rohem ještě jedna zavedená hospůdka, kam rádi zajdou i Pražané na dobrý oběd a plzeňský ležák. Rozsáhlý suterén s klenutými stropy vás přenese o pár století nazpět a určitě si zde najdete své útulné zákoutí k posezení.

U Hrocha
Thunovská 10, Praha 1

K rázovitému prostředí Malé Strany na druhém břehu Vltavy patří i rázovité podniky. Městskému ruchu skrytá malostranská pivnice U Hrocha v malé boční uličce je pro řadu Pražanů doslova kultovní. Skvěle ošetřené plzeňské pivo, jedno z nejlepších v Praze, si zde vychutnávají starousedlíci i turisté po boku vládních úředníků a politiků z nedalekého Hradu, Senátu či Sněmovny. Právě zde platí, že české hospody jsou tím nejdemokratičtějším prostředím, kde si jsou všichni rovni. Nezapomeňte ochutnat pivní chuťovky – sýry, utopence či zavináče. A pokud nenajdete volnou židli, neostýchejte se vypít si pivko na stojáka.

U Černého vola
Loretánské náměstí 1, Praha 1

Kromě vyhlášené kvality piva je tato další staropražská hospůdka známá tím, že finančně podporuje sousední hudební školu pro nevidomé. Není skvělé užít si spolu s hezkým posezením a dobrým pivem pocit, že svou návštěvou pomáháte a že z každého prodaného půllitru jde část peněz na dobrou věc?

Bredovský dvůr
Politických vězňů 13, Praha 1

Pivo v této restauraci musí urazit pouze 3 metry, aby se dostalo k pípě, respektive do vaší sklenice. Díky unikátnímu výčepnímu systému nedochází ke styku piva se vzduchem, kysličníkem či jiným plynem a pivo si tak ponechává svou výjimečnou chuť. I zde můžete vyzkoušet tradiční kuchyni, která nabízí velmi dobrý poměr ceny a kvality v samém centru města.

La Casa Argentina
Dlouhá 35, Praha 1

Restaurace v mořeplaveckém stylu je známa delikátně připravenými argentinskými steaky, víny z Nového světa a zelenou zimní zahradou. Budete-li chtít při návštěvě Prahy na chvíli prostřídat klasická česká jídla závanem chuti a atmosféry z opačné polokoule světa, zkuste tuto prověřenou adresu.

Sia
V Celnici 6, Praha 1

A podíváme se i na druhou stranu světa. Asijské menu restaurace Sia vychází z tradičních receptů a postupů obohacených o zkušenosti a nápady mezinárodního týmu, v němž působí kuchaři z Indonésie, Nepálu, Indie, Vietnamu, Thajska, Malajsie, Číny... a samozřejmě Česka. Příprava jídel se odehrává v otevřené kuchyni, a to hned ve třech patrech a přímo před hosty. Ti mohou sledovat výrobu domácích nudlí a čínských knedlíčků dim sum, porcování pekingské kachny nebo přípravu masa a ryb na japonském grilu robata. Návštěva tak není jen chuťovým, ale také vizuálním zážitkem.

Cafe Savoy
Vítězná 5, Praha 5 - Malá Strana

Živý a dobře navštěvovaný podnik s obsluhou, která je vždy v pohybu, a nádherným interiérem. Ocenit můžete památkově chráněné dřevěné stropy pocházející ze začátku 20. století. Kromě kávy vás čeká také špičková kuchyně, široký výběr vín a dezertů z vlastní pekárny. Snídaně jsou k dispozici až do odpoledne.

NAŠE MASO
Dlouhá 39, Praha 1

Naše maso je kvalitní řeznictví, které prodává hovězí maso od českých plemen skotu, vepřové maso od prasečího plemene Přeštice a také klobásy a uzené maso podle receptur z první České republiky. Součástí je také velmi originální a hojně navštěvované rychlé občerstvení s čepovaným pivem!

Jazz Dock – designový hudební klub u Vltavy
Janáčkovo nábř. 3249/2, 150 00 Praha 5-Smíchov

V samotném centru Prahy se na řece Vltavě nachází designový hudební klub, který se za patnáct let své existence stal jedním z neprestižnějších v Evropě. Servíruje se jazz, funk, soul, world music, blues a také skvělé koktejly a jídlo. Akustické řešení klubu umožňuje v Praze cosi nevídaného – živou hudební produkci až do ranního kuropění. Mnohdy se tak během jedné noci na jevišti vystřídá několik výborných hudebních skupin s řadou vlastních i hostujících muzikantů. Jazz Dock klade důraz na pestrost žánrů, živost, klasické i nové hudební proudy jazzu a blues, a v neposlední řadě podporu autorského hraní.

PICKNICK JE V MÓDĚ A PRAHA TAKÉ – UŽIJTE SI OBOJÍ NAJEDNOU

Pro naše hosty máme k dispozici piknikový koš, ve kterém najdete víno, sýry, uzeniny, bagetu atd., a navíc deku. Užijte si piknik na břehu Vltavy nebo v jednom z pražských parků.

Na kopci nad Vltavou leží Vyšehrad, kde před tisíci lety sídlil první český král Vratislav I., a před ním, podle kronikářů, mytický kníže Krok. Byla to jeho dcera – kněžna Libuše –, která pronesla slavnou předpověď o Praze, ve které předpovídala vznik "města, jehož sláva dosáhne hvězd". Vydáte-li se tedy na stopu nejstarší české historie a legendy, v okolí Vyšehradu najdete mohutné opevnění, románskou rotundu sv. Martina, gotickou baziliku sv. Petra a Pavla nebo Slavín, kde jsou pohřbeny významné osobnosti české kultury, vědy a politiky. Užijte si krásný panoramatický výhled na centrum Prahy, mosty přes Vltavu a Pražský hrad a najděte si stinné místo pro váš piknik.

Pokud chcete doplnit své dojmy o hudební zážitek, poslechněte si symfonické skladby "Vyšehrad" a "Vltava" od našeho skladatele Bedřicha Smetany – okamžitě poznáte, odkud čerpal svou inspiraci.

Na druhé straně řeky, na úpatí Petřína, naleznete útočiště v nádherné zahradě Kinský s přilehlým klasicistním letním palácem stejného jména. Ponořte se do atmosféry tohoto knížecího parku v anglickém stylu s řadou mostů, jezer a krásných stromů. Některé z těchto stromů dokonce připomínají založení zahrady před dvěma stoletími – dominantu dolní části je památný javorolistý platan, určitě nepřehlédnete.

V blízkosti Pražského hradu a Malé Strany najdete další velký park – Letenské sady. Díky své vyvýšené poloze na návrší nabízí perfektní výhled na řadu pražských památek a významných míst – Vltavu s mosty, věže staroměstských kostelů a Pražský hrad z odlišné perspektivy. Mimochodem, unikátní skleněná stavba v Letenských sadech je oceněný restaurační pavilon, který Československo představilo na Světové výstavě Expo 58 v Bruselu. Dnes slouží jako kavárna a pravidelně hostí výstavy.

A odsud to je už jen pár kroků k zelené perle Prahy - Královské obory neboli Stromovce. Park navržený v anglickém stylu má s plochou 90 hektarů největší rozlohu ve městě. Systém rybníků, řada travnatých a lesnatých ploch a velké množství klasických a exotických stromů jej činí jedinečným krajinářským dílem. Díky vodním plochám a stínu se budete cítit svěže a pohodlně i v nejteplejší letní dny. Navíc se nemusíte obávat zákazů vstupu na travnaté plochy - díky tomu je oblíbeným místem na piknik pro studenty a návštěvníky města. A pokud chcete kromě relaxace se také něco se dozvědět, můžete navštívit legendární planetárium, jehož astronomický sál má jednu z největších kupolí na světě.

Stromovka a Letná jsou mimochodem skvěle dostupné z našeho hotelu tramvajovými linkami 17 a 18.

Offers & Packages
Contact

Hotel Moráň

Na Moráni 15 · CZ-120 00 Praha 2
Phone +420 225 991 411 · Fax +420 225 991 498
reservation@hotelmoran.cz

Rezervujte zde